Blok RPG

BLOK RPG

Blok RPG

Blok RPG to wrota do magicznych światów, gdzie stworzona przez nas postać ożywa i przeżywa pełne akcji przygody. Chcesz być rzucającym kule ognia elfim magiem? Czy może nieustraszonym krasnoludzkim barbarzyńcą? Chcesz walczyć ze smokami, a może wolisz rozwiązywać zagadki w slumsach? Wszystko jest możliwe! Wszystko jest dozwolone! Podczas prelekcji dowiesz się jak działa każdy ze światów, zgłębisz tajemnice systemów i możliwości jakie dają, a w dalszej części dnia będziesz miał możliwość przenieść zebraną wiedzę teoretyczną na praktykę i zagrać w przygotowane przez prawdziwych Mistrzów Gry sesje.

Aby zapisać się na sesję RPG podejdź do stolika prowadzącego na początku lub pod koniec prelekcji i zgłoś chęć udziału. Otrzymasz informacje na temat dostępnych sesji z nazwą, opisem, czasem trwania i nickiem prowadzącego, oraz listę uczestników do której możesz się dopisać.
Pamiętaj aby nie zwlekać z zapisami ponieważ grupy liczą od 4 do 6 osób.

A gdyby tak przenieść przygody z komputera na stół i planszę, oraz paczkę kumpli siedzących tuż obok ciebie?
A gdyby skille nie pojawiały się na interface, a cała skomplikowana matematyka obliczana przez komputer była po twojej stronie?
A gdyby tak nie trzeba było się denerwować na słabą grafikę, bo wszystkie piękne i malownicze krainy ukazują się tuż przed twoimi oczami, napędzane siłą wyobraźni?
Jest taka możliwość! Wszystko to zawiera się w pięknym świecie gier RPG, gdzie twoim jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia! Możesz walczyć ze smokami, być samotnym roninem, czy też zwyczajnie uprawiać swoje pole gdy nagle twoje życie obróci się o 180 stopni.
Jak to zrobić? Jak wejść do tego cudownego świata i nie pogubić się w labiryncie jego możliwości? Przyjdź na mój panel, a dam Ci klucz i jeszcze wyprawię w drogę!

Czas trwania: 1 h

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest wejść ze swoją drużyną do smoczej jaskini, chwilę po tym jak musieliście uciekać przed rozwrzeszczaną bandom goblinów? Albo jakie to uczucie być “tym wybrańcem” pośród całego miejskiego pospólstwa, które tajemniczy mag wybrał do swojej niezwykłej misji? Magia, miecze, przygody, śmiechy ale i horrory. To wszystko i jeszcze więcej można znaleźć w rozbudowanym świecie D&D do którego z chęcią was wprowadzę. 

Czas trwania: 1 h

Wciel się w jednego z wędrujących awanturników starających się przeżyć w pełnym niebezpieczeństw świecie Conan. Świat Conana to dobrze znany nam nasz świat, odradzający się dopiero po kataklizmie, w którym zatonęła atlantyda. W niektórych miejscach wykształciły się cywilizacji, w innych wciąż panuje barbarzyństwo. Podczas naszej przygody spotkać możemy całe spektrum przeciwności losu od rabusiów przez potwory a na złych czarnoksiężnikach kończąc. Odnajdziesz się w tym świecie? 

Czas trwania: 1 h

Odwiedźcie wraz ze mną Szmaragdowe Cesarstwo, krainę honorowych bushi oraz tajemniczych shugenja. Przedstawię Wam Legendę Pięciu Kręgów czyli system RPG inspirowany średniowieczną Japonią. Będziecie mieli możliwość wczuć się w postaci samurajów i samurai-ko, poczuć klimat pojedynków i zmierzyć się z trudnymi dylematami, przy rozstrzyganiu których trzeba brać pod uwagę honor, konflikty lojalności i własne, skrzętnie skrywane uczucia. Podczas prelekcji nie zabraknie też magii, duchów i dworskich intryg.

Czas trwania: 1 h

Długa Noc. Czas Pogromu, cierpienia. Czas Horrorów. Odebrała dawcom imion nadzieję na spokojne, szczęśliwe życie. Dziś nad Barsawią wstał nowy świt. Bohaterowie stanęli do walki z resztkami ocalałego po Pogromie plugastwa, by odzyskać świat dla jego prawowitych właścicieli. Zapraszam cię do świata krwawych elfów, kamiennych obsydian i maleńkich wietrzniaków. Opowiem ci jak stać się adeptem, by toczyć bitwy z piratami na Wężowej Rzece, szukać skarbów sprzed setek lat w zniszczonych kaerach, czy walczyć z Wywernami z pokładu statku powietrznego.

Zapraszam na prelekcję przedstawiającą system RPG Earthdawn, którego czwarta edycja wkrótce ukaże się w Polsce.

Czas trwania: 1 h

Uświadomisz sobie, że Krew jest twoim władcą. Że zżera Cię od środka. Z początku tego nie poczujesz, ale później, powoli, zaczniesz zdawać sobie sprawę, że człowieczeństwo to odległe wspomnienie. Twoje ludzkie życie rozwieje się niczym dym na wietrze. Pozostanie tylko wspomnienie wspomnienia, póki nie staniesz się cieniem osoby, którą byłeś w przeszłości. Bestia żyjąca w Twoim wnętrzu będzie nosić Twoją skórę – póki będzie syta.

Wampir: Maskarada, gra RPG osadzona w Świecie Mroku. Prelekcja wprowadzająca słuchaczy w realia grania potworami w rzeczywistości na granicy naszego postrzegania. Wampirza egzystencja, kronika i miasto czyli fikcyjna przestrzeń do eksploracji niełatwych tematów.

Czas trwania: 1 h

Sesje RPG

Czas trwania: 6 h