Czym jest International Cosplay League

Czym jest International Cosplay League?

International Cosplay League to międzynarodowy konkurs cosplay stworzony i organizowany przez Japan Weekend – największy event tego typu w Hiszpanii. 

Po raz kolejny na RYUCONIE 2024 zostaną wybrani reprezentanci Polski w kategoriach SOLO i DUO aby w Madrycie podczas finałów zmierzyć się z reprezentacjami 11 krajów z trzech różnych kontynentów.

Jaki jest system konkursu?

Wybieramy duet i solistę. Duet opiera się na występie (60% występu i 40% kunsztu), a solo opiera się całkowicie na kunszcie, więc występ nie jest wymagany. W finale wszyscy w kategorii SOLO wystąpią na wybiegu przy muzyce wybranej przez organizatora, a następnie rozpoczną się cosplayowe występy w kategorii DUO.

Chcesz mieć swój wkład w rozwój  International Cosplay League w Polsce?

Weź udział w krajowych eliminacjach do International Cosplay League! To drugi rok z rzędu, gdzie właśnie do Krakowa przyjadą cosplayerzy z całego kraju by rywalizować o możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie. Zwycięzcy pojadą we wrześniu 2024 roku do Madrytu na festiwal Japan Week, by zmierzyć się z cosplayerami z innych krajów w dwóch kategoriach – SOLO i DUO.

Dowiedz się więcej o festiwalu Japan Weekend.