Bartosz Zaskórski

Bartosz Zaskórski

Pochodzi ze wsi Żytno. Rysuje, tworzy komiksy, nagrywa słuchowiska i muzykę elektroniczną pod nazwą Mchy i porosty. W 2021 nakładem włoskiego wydawnictwa Hollow Press ukazał się jego debiut komiksowy pt. “Postapoland”.

Swoje prace prezentował w Polsce i za granicą, m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, Galerii Piktogram, Galerii Henryk, BWA Bielsko-Biała, BWA Tarnów, BWA Bunkier Sztuki w Krakowie, CAC w Wilnie, Plato w Ostrawie. Jego prace znajdują się w kolekcjach CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie i Zachęcie Sztuki Współczesnej w Szczecinie. W 2018 roku wspólnie z Piotrem Polichtem i Galerią Komputer (Łukasz Radziszewski i Szymon Kaniewski) zorganizował wystawę Klocucha – jednego z najbardziej znanych polskich youtuberów. 
Jako Mchy i porosty ma na swoim koncie nagrania w Syntetyku, Not Not Fun, Recognition Records, Brutażu, Transatlantyku, Kikimora Tapes i Pointless Geometry. 
Obecnie pracuje nad kolejnym komiksem dla Hollow Press oraz nad grą komputerową pt. HUM, w którym to projekcie odpowiada za stronę wizualną i muzyczną. W czerwcu 2022 ukazał się nowy album Zaskórskiego – split z Wiktorem Stribogiem (Kraina grzybów).