WARSZTATY

WARSZTATY

Wiele designów postaci z gier/anime posiada stroje które idealnie wyglądałyby zrobione z gładkiego błyszczącego materiału. Prawie każdy słyszał o lateksie – naturalnej gumie kauczukowej, ale jak się zabrać za stworzeniu stroju z takiego materiału? Gdzie szukać poradników (jest ich naprawdę mało w internecie)? Jakie stroje się nadają? Plugsuit z Neon Genesis Evangelion jest czymś oczywistym ale np. zbroja z Mass Effect? Na panelu dowiesz się szczegółów i technik pracy z materiałem, jego ograniczeń oraz będziesz móc zobaczyć z bliska jego rozciągliwość i właściwości!

Czas trwania: 1 h

Za dnia piękni, w nocy zaś szkaradni. Może was to zdziwi, ale również i męscy cosplayerzy żyją wśród nas, ale jak sobie radzą? Nawet jeśli żyjemy w społeczeństwie gdzie stereotypy nas przyłączają, ale  nie ma się czegoś wstydzić. Dla każdego coś się znajdzie: makijaż, pozowanie, sesję fotograficzne i wiele innych przygód tylko czekają by je odkryć wspólnie. Warto również zabrać ze sobą pakiet pytań na które chętnie zostanie udzielona odpowiedź. Zapraszam wszystkich którzy mają ochotę porozmawiać na temat męskiej strony cosplayu, wymienić się radami, historiami, przypomnieć stare wątki ale również zacząć nowe, byśmy mogli dalej rozwijać naszą pasję jaką jest cosplay!

Czas trwania: 2 h

Czy jest jakaś umiejętność, którą każdy chciałby mieć? Coś o czym Wy też zawsze marzyliście, ale nie wiedzieliście jak zacząć i czy to w ogóle możliwe. Coś czym można zachwycić nieznajomych na przyjęciu albo zdobyć serce ukochanej osoby? Oczywiście.
To umiejętność rysowania dinozaurów.
Na tych warsztatach ją zdobędziecie. Tyranozaur, brachiozaur i triceratops czekają

Czas trwania: 2 h

Warsztaty rysowania dinozaurów [Roch Urbaniak]

Czas trwania: 2 h

ak zacząć, jakich błędów nie popełnić, gdzie znaleźć dobre modele? Na pewno bardzo pomocny byłby dla nas taki panel jakiś czas temu gdy stawaliśmy przed podobnym wyzwaniem próbując kompozycji wielu zdjęć czy tworzenia własnych grafik i renderów 3D na potrzeby fotografii cosplayowej. Dowiecie się o wszystkich błędach które popełniliśmy po drodze, tickach i tipach. Dodatkowo wszystko co będzie wam potrzebne i jak najlepiej wykorzystać własne mieszkanie i mały kącik 2x3m. A jak to robią najlepsze studia na świecie? Na kilku przykładach przejdziemy przez to co składa się na realistycznie wyglądające zdjęcia z zaawansowaną obróbką i elementami 3D.

Czas trwania: 1 h

Występ sceniczny jest ważną częścią konkursu cosplay. Jednym z jego elementów jest udźwiękowienie, które może mieć duże znaczenie w ocenie Jury. Na prelekcji poznasz tajniki montażu dźwięku na podstawowym poziomie (w darmowym programie), który wystarczy do tworzenia podkładów na scenę. Dowiesz się na co warto zwracać uwagę przy doborze muzyki i efektów, co się sprawdza, a czego powinno się raczej wystrzegać, skąd wziąć dialogi lub jak samemu je przygotować.

Czas trwania: 1 h

Jeśli nie możecie pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalnego fotografa do udokumentowania Waszych cosplayowych wysiłków lub z jakiegoś powodu macie ochotę zbudować sobie w domu mini fotostudio, które zawsze będziecie mieli pod ręką – przybywamy z pomocą! Podpowiemy wam, jak samemu zrobić fajnie wyglądające zdjęcia cosplayowe w domowym zaciszu. Zorganizujemy tło, oświetlenie, statywy i rekwizyty, dzięki którym z łatwością uzyskacie wymarzone efekty, a Wasze zdjęcia będą estetyczne i

Czas trwania: 1 h