Sala Gości

SALA GOŚCI

Warsztaty Dubbingowe z GryKarcianeDlaDzieci

Fotografia cosplayowa to temat bez dna. Na prelekcji poruszymy przede wszystkim temat sesji cosplayowych okiem fotografa. Poradzimy wam jak przygotować się do sesji, jak rozmawiać z fotografem, poruszymy trudne tematy zachowań na sesjach, a także odpowiemy na wasze pytania.

Rodzina próbowała mnie gadulstwa oduczyć i jakoś słabo jej to szło. Nie ważne ile pogadanek, wykładów, rad… dalej wrzucałam z siebie nieprzerwany potok słów, najczęściej na tematy, które nikogo innego nie obchodziły. Był to dla mnie powód do wstydu aż pewnego dnia pomyślałam: “Hej! Taki już mój urok! ” i postanowiłam go wykorzystać.

K-pop od kilku lat jest wielkim fenomenem muzycznym, który tylko przybiera na popularności. Ale skąd tak naprawdę się wziął i jak powstał? Odpowiemy na te pytania przyglądając się bliżej historii Korei, która przyczyniła się do rozwoju K-popu bardziej niż ktokolwiek by się spodziewał.

Interesuje Cię jak wygląda życie pół japonki? A może chcesz posłuchać anegdotek czy też ciekawostek, których raczej nie wyczyta się w internecie? Przez godzinkę będę opowiadać swoje historie, sypać ciekawostkami z rękawa, odpowiadać na wasze pytania, robić zdjęcia czy nagrywać tiktoki. Oprócz tego mam przygotowane parę niespodzianek!

Kultowe bijatyki i anime. Brzmi jak para idealna. Szczególnie, gdy automaty z bijatykami rządziły i dzieliły w Japonii oraz w Stanach Zjednoczonych. To był znak, że trzeba fabuły gier przenieść na mały ekran i co druga bijatyka się tego doczekała (nawet Darkstalkers!). Ale jak adaptować serię pojedynków 1-na-1, by miało to jakikolwiek sens? To jest pytanie, na które większość „fighting anime” wciąż nie umie odpowiedzieć. Ale jeden tytuł prawie to osiągnął, pozostając absurdalnie durnym – „Fatal Fury”. Jakim cudem, choć reżyserował go Masami Ōbari, który sławę zyskał tworząc projekty mechów a później… przechodząc do świata anime dla dorosłych? Przekonajmy się…

Science-fiction występuje w różnych odmianach i choć miało swoje apogeum w latach 80-tych, to również później pojawiły się tytuły, które warto poznać. Na panelu opowiemy o najciekawszych bądź najbardziej znaczących anime, których akcja dzieje się w przestrzeni kosmicznej i odległej przyszłości.

Podczas warsztatu dowiesz się, jak w kilka kroków stworzyć klimat mangowego komiksu. Pokażę Ci, jak rysować najważniejsze aspekty mangowej ilustracji, a kiedy poznamy podstawy rysunku mangi, pokażę Ci jak stworzyć własną opowieść graficzną.
Podczas warsztatu pracuję z każdym indywidualnie. Zakres pracy podczas warsztatów, to:

  • scenariusz i postaci bohaterów;
  • układ kadrów, kompozycja i dymki;
  • komponowanie całości i korekta prac.

Zapewne nie skończysz swojego komiksu na miejscu, ale zabierzesz z sobą strony z zaplanowanymi kadrami, oparte na wymyślonym przez Ciebie scenariuszu.
Ilość uczestników: 10-15 osób.

Pianka EVA, termoplastyki, masy plastyczne, tektury, styrodur, żywice, druk 3D… Czyli ogrom rzeczy, po które można sięgnąć podczas tworzenia kostiumów! Na tej prelekcji poznasz z grubsza dużą część popularnych i często używanych materiałów. Zobaczysz z bliska na własne oczy, dowiesz się jak się z nimi pracuje, gdzie można je kupić, a także ile to kosztuje! Nie zabraknie również przykładów z omówieniem jak uzyskaliśmy konkretne efekty!

Nasi goście opowiedzą o tym jak wygląda cosplay w Japonii w porównaniu do kultury Europejskiej. Dowiemy się o niepisanych zasadach, trikach i ciekawostkach w japońskich cosplayowym świecie oraz o tym jak funkcjonują tamtejsze fotostudia. Panel zawrze też informacje na temat Comiketu czy World Cosplay Summit, czyli największych cosplayowych imprez w Japonii.

Dowiedz się jak dobrym malowaniem podkreślić wszystkie detale swojego cosplayu, zamaskować niedoróbki i nie zachłysnąć się przy tym farbą. O sztuce estetycznego malowania opowie Tyna, cosplayerka pochłonięta obsesją na punkcie czystych strojów i równo sklejonej pianki

Masz pytanie związane z tworzeniem stroju? A może chcesz się dowiedzieć czegoś o robieniu cosplayowych filmików? Przyjaciel Chlebka zaprasza na luźne pogadanki o cosplayu i nie tylko.