Park

ATRAKCJE NA ZEWNĄTRZ

UWAGA! JEŚLI BĘDZIE PADAŁ DESZCZ ATRAKCJE ODBĘDĄ SIĘ WEWNĄTRZ. ZBIÓRKA O GODZINIE ROZPOCZĘCIA ATRAKCJI POD WEJŚCIEM GÓWNYM!

W trakcie warsztatów fotograficznych poruszymy podstawy przygotowań do zdjęć, ustawiania modela, podejścia do cosplayera, a następnie w części praktycznej przy współpracy z modelami, pokażemy wam i poinstruujemy jak wykonać dobre zdjęcia cosplayowe.

Czas trwania: 2 h

Kyūdō (jap. 弓道 ) dosłownie oznaczające “drogę łuku” to, zaliczane do būdō, tradycyjne łucznictwo japońskie.

Wywodzi się z tradycji samurajskich, a na przestrzeni lat uformowało się wiele stylów, które ćwiczone są na całym świecie do dzisiaj.

Znaczenie łuku spadło w XVI w., gdy portugalczycy wprowadzili do obiegu muszkiety, a w XVII w. skupiono się bardziej na ceremonialnym wymiarze łucznictwa. Wtedy też pojawił się termin kyūdō, który stopniowo wyparł używane wcześniej kyūjutsu.

Na przełomie XIX i XX w., Toshizane Honda połączył szkoły bojowe i ceremonialne, dając początek stylowi Honda-ryū , dzięki któremu na nowo zainteresował szersze grono łucznictwem japońskim.

Na początku lat 30. XX w. podjęto próbę unifikacji różnych szkół łuczniczych. Porozumienie w tej kwestii osiągnięto w 1934 r., a w 1949 r. powołano Ogólnojapońską Federację Łucznictwa.

Krakowski Klub Kyūdō SUIREN zaprezentuje formę wspomnianego wyżej stylu Honda-ryū.

Czas trwania: 2 h