MOEKIPA

MoEkipa

Klasyczny konkurs rozpoznawania anime po muzyce. Przyjdź i sprawdź się przeciwko innym, a przy okazji zrelaksuj się słuchając fajnych utworów.

Czas trwania: 2 h

Znasz wszystkie **piosenki** Sawano? Rozróżniasz FictionJunction od Kalafin po samej melodii? A może żaden rockowy zespół nie jest ci straszny? Postaw po ilu sekundach nutki zgadniesz ich utwór z anime. Im więcej zaryzykujesz, tym więcej zgarniesz!

Konkurs będzie prowadzony w trybie interaktywnym – każdy będzie mógł zgadnąć każdą piosenkę. Wymagany smartfon z dostępem do internetu na drużynę.

Czas trwania: 2 h

Każdy ma jakieś wyobrażenie czym jest smok, przez co stworzenia określane tym mianem, szczególnie w japońskiej popkulturze, występują w wielu różnorodnych formach. Jeśli chcesz podjąć się wyzwaniu rozpoznawaniu różnorakich smoków, albo po prostu zobaczyć co może być nazwane takim mieniem, zapraszam. Uwaga – w tym konkursie smok oznacza nie tylko rasę (albo jej część), ale może mieć także inne znaczenie – bądźcie więc czujni!

Czas trwania: 1 h

Oczywistym jest, że Japonia to ojczyzna kawaii. Czasami jednak ichnią uroczość można znaleźć w miejscach, w których byśmy się tego nie spodziewali. Podczas panelu omówimy sobie fenomen japońskich maskotek i podamy parę przykładów dowodzących, że urocza kreatywność Japończyków nie zna granic.

Czas trwania: 2 h

Ramen? Sushi? Curry? Japońska kuchnia wcale nie jest taka trudna jak Ci się wydaje! Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie znaleźć ryż do sushi, jak zrobić japońską pizzę lub od czego najlepiej zacząć przygodę z potrawami z Kraju Kwitnącej Wiśni, wpadnij i posłuchaj!

Czas trwania: 1 h

Na pierwszy rzut oka tylko jedno. Niewiele. I jest to w istocie całkiem niezły rzut oka. W końcu hentaigana to po prostu przestarzały japoński alfabet, a nazwa ta nie ma nic wspólnego z porno bajkami. Wiem, wiem, nie na to liczyliście. W zamian mogę jednak zaoferować podróż 1500 lat wstecz, żeby zobaczyć jak tragiczne kiedyś było pisanie po japońsku i jak powstała hentaigana, a ostatecznie współczesne japońskie pismo (które jakimś cudem dalej jest tragiczne).

Czas trwania: 1 h

Pierwsza połowa roku 2022 już za nami, lecz ten wciąż nie przestaje nas zaskakiwać. Cztery miliony subskrypcji Gawr Gury, związanie się Mori Calliope z Universal Music Group czy też niezwykle udany hololive 3rd fes. Hololive totalnie zdominował półrocze. Jednakże znikąd pojawiła się vtuberka, która raz jeszcze zatrząsnęła światem. Na czym polega fenomen Hyakumantenbary Salome? Przyjdź i się dowiedz!

Czas trwania: 1 h

1/3 sezonu mniej więcej za nami, więc warto się przyjrzeć jak się lato nam udało. Zapraszam na krótki przegląd serii, które wyszły w sezonie letnim. Podyskutujemy sobie o pierwszych wrażeniach i oczekiwaniach na resztę sezonu.

Czas trwania: 2 h

Konkurs animuzyki z twistem – odkrywaj kolejne instrumenty i sprawdź po ilu uda ci się odgadnąć piosenkę! Czy dasz radę rozpoznać utwór po samej perkusji? Przyjdź i przetestuj swoje umiejętności!

Czas trwania: 2 h

Lubisz muzykę? Świetnie! Kochasz vtuberki? My też! A co gdyby połączyć te dwie rzeczy? Jeśli myślisz, że znasz wszystkie oryginalne (lub nie) piosenki swoich ulubionych vtuberek to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę z utworów wykonywanych przez różnorakie vtuby oraz posłuchaj muzyki od swoich ulubionych Virtualnych wykonawców!

Czas trwania: 2 h

Japonistyka. Mistyczna i odległa kraina tych, którzy porzucili swoje człowieczeństwo, by w pełni zagłębić się w język i kulturę poznane w anime. Ale czy japonistyka to tylko tyle? Czego tak naprawdę się tam uczy, co trzeba zrobić, żeby się na nią dostać, a co najważniejsze, co zrobić, żeby na niej nie zwariować? Wpadnijcie i posłuchajcie, jeśli zastanawialiście się kiedyś jak to jest być japonistą.

Czas trwania: 1 h