K-pop

VIOLET TREE​

Południowokoreański zespół indie/rock/pop.

„Violet Tree”, debiutujący w 2014 roku piosenką „After”, składa się z wokalisty Jiwona, perkusisty Wongyu, skrzypaczki Hyunjina i basisty Seowoo. Do tej pory wydali dwa albumy EP i dziewięć albumów singlowych. Ten rockowy zespół z Korei wystąpił ponad 150 razy w 24 krajach, z wyłączeniem Korei. 

Violet Tree, znany z gatunku pop-rock, dąży do uzyskania unikalnego brzmienia poprzez łączenie różnych stylów muzycznych. Zaimponowali i zabawili słuchaczy, łącząc energię rocka z melodiami skrzypiec.

Dzięki prawie corocznym międzynarodowym trasom koncertowym, nie tylko spotkali różnorodnych fanów za granicą, ale także stworzyli fandom o nazwie VORA, demonstrujący swoją globalną bazę fanów.

W 2013 roku D.log, były kolega z zespołu Seowoo, przedstawił Jiwona, wyznaczając początek zespołu. Zespół starał się zwerbować specjalnego członka, który grał na skrzypcach, i udało im się znaleźć Hyunjina, który był wówczas studentem. Po kilku zmianach składu, obecnie mają Wongyu jako perkusistę i kontynuują swoją działalność.

Po debiucie na rockowej scenie klubowej Hongdae, głównym centrum indie rocka w Korei, Violet Tree zwróciło na siebie uwagę, zapraszając ją do występu na Soundberry Festa wraz z głównymi artystami w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. Poprzez różne występy na małą i dużą skalę zwrócili uwagę międzynarodowych agencji i wiosną 2016 roku wyruszyli w pierwszą zagraniczną trasę koncertową, obejmującą 20 miast w Rosji, Ukrainie, Białorusi, Łotwie i Kazachstanie, co było wyjątkowym przeżyciem dla niezależnego zespołu. 

Od tego czasu Violet Tree kontynuuje działalność albumową i angażuje się w różne przedsięwzięcia, w tym zagraniczne trasy koncertowe w Korei, regionie WNP i Europie.

WYSTĄPIĄ DLA WAS W SOBOTĘ 15 LIPCA 2023 O 20:00!