J-GAMES

J-GAMES x Krakowski Klub Chombo

Krakowski Klub Chombo to stowarzyszenie zlokalizowane w Krakowie. Ich celem działania jest japoński (tzw. Riichi) Mahjong: promowanie gry na obszarze Małopolski, nauczanie początkujących i rozwijanie umiejętności zaawansowanych graczy oraz współpraca z innymi stowarzyszeniami o zbliżonych celach. Stowarzyszenie powstało w 2019 roku dzięki współpracy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i rozrasta się od tamtego czasu.

Sala z tradycyjnymi japońskimi grami oraz Krakowski Klub Chombo będzą dostępne dla Was przez cały okres trwania festiwalu, by uczyć riichi mahjonga, gry planszowej znanej m.in. z serii gier Yakuza i Final Fantasy czy anime takich jak Saki i Akagi. Będziecie mieć też możliwość poznania innych tradycyjnych gier Dalekiego Wschodu, takich jak go, shōgi, xiangqi, czy hanafuda.

Czas trwania: cały czas

Gramy na planszy 9×9. Osiem miejsc w turnieju, zasady japońskie liczenia terytorium, gramy drabinkę do dwóch wygranych na każdym szczeblu.

Czas trwania: +/- 2 h

Zapraszamy na chombową specjalność, czyli turniej chińskich klocków! Gramy na zasady EMA, mamy 16 miejsc przy czterech stołach – jedna osoba z każdego stołu przechodzi do finału!

Czas trwania: +/- 3 h

Gramy w japońskie szachy! Osiem miejsc w turnieju, gramy prawdopodobnie zwierzątkowymi shogami, gramy drabinkę po jednej grze na każdym szczeblu.

Czas trwania: +/- 3 h

Eksperymentalny turniej xiangqi, czyli chińskich szachów, w które możecie potrenować na internetowym Kurniku! Cztery miejsca, runda finałowa i potem finał + gra o trzecie miejsce.

Czas trwania: +/- 2 h