Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu

Dalekowschodnie Koło Naukowe jest inicjatywą podjętą przez studentów Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu znajdującego się przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Instytut został powołany do życia w 2000 roku z inicjatywy profesora Andrzeja Kapiszewskiego, jako centrum badań i nauczania o kulturach i państwach Azji i Afryki Północnej. Jest czołowym polskim ośrodkiem studiów nad współczesnymi społeczeństwami tego regionu. Nasi studenci mają możliwość poznania nie tylko języków i tradycji regionów Azji, ale także zdobycia bezcennej wiedzy na temat systemów politycznych, gospodarczych i społecznych. Samo Koło jest inicjatorem wielu odnoszących sukcesy studenckich wydarzeń, takich jak ogólnopolskie konferencje oraz festiwale naukowe. Jednym z największych sukcesów Koła jest organizacja dorocznego Festiwalu Studiów Azjatyckich, który od 2014 roku nieprzerwanie przyciąga coraz szerszą widownię z całej Polski. 

Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu w programie ma prelekcje, konkursy i inne ekscytujące punkty związane z Japonią, Chinami i Koreą. Origami, kaligrafia, warsztaty języka, omikuji, a może makijaż inspirowany cesarskimi Chinami? Coś ciekawego znajdzie się zarówno dla miłośników Hokusaia, dram z koreańskimi idolami, anime, mangi, fascynatów azjatyckiej kultury czy fanów chińskiego rapu a także k-popu. Nie zabraknie również konkursów na zręczność i wiedzę o Japonii dla chętnych podjęcia wyzwania.

Jesteś zainteresowany? Zapraszamy na stoisko IBIDW!
Wysyłając naszą reprezentację na Ryucon mamy nadzieję przybliżyć jak największej liczbie słuchaczy to, czym nasi studenci i kadra zajmują się na co dzień - niezwykle barwną i interesującą kulturą Dalekiego Wschodu, zarówno “na poważnie”, jak i z przymrużeniem oka. Pragniemy zarażać swoją pasją i popularyzować wiedzę dotyczącą dalekowschodnich kultur. Oprócz ciekawych, pełnych merytorycznej wiedzy prelekcji, przygotowanych zarówno przez naszych wykładowców, doktorantów jak i studentów - specjalistów w swoich dziedzinach - zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli nie tylko posłuchać o Azji, ale też doświadczyć części jej dziedzictwa na własnej skórze. Organizujemy wiele konkursów, pisanie imion w różnych językach Azji, pokazy kaligrafii, malowanie twarzy, origami, omikuji, i wiele innych atrakcji.  Zapraszamy wszystkich żądnych wiedzy nie tylko do udziału w rozrywkach ale również do rozmowy na interesujące was tematy! - IBIDW