FUNDACJA NAMI
Fundacja NAMI została założona w roku 2013 przez trójkę wrocławian w celu rozwijania kontaktów między Polakami a Japończykami poprzez wzajemne poznawanie i uczestnictwo w kulturze, a także określanie i wzmacnianie wartości osób i narodów dzięki poznawaniu wzajemnej odmienności.
Podczas prelekcji przyjrzymy się nowościom wydawniczy na polskim rynku mangowym i podyskutujemy o tym, co warte jest zakupu, co sobie odpuścić i czego wyczekiwać.
Czas trwania: 2 h
Nawet najlepsze anime traci nieco uroku w tłumaczeniu na angielski czy polski – czasem przez celowe uproszczenie, częściej dlatego, że niektóre kwestie tłumaczą się kiepsko lub wcale. Przyjrzyjmy się oryginalnym dialogom popularnych serii w poszukiwaniu ciekawostek, które w tłumaczeniach przepadły.
Czas trwania: 2 h
Koty to w Japonii stworzenia otoczone niemalże kultem, chociaż nie zawsze tak było. Wspólnie przejdziemy przez ścieżkę od dawnych wierzeń aż do współczesnej popkultury, by zobaczyć jak to się zmieniało i poznać najsłynniejsze kocie osobistości.
Czas trwania: 2 h
Pewnie nie raz algorytm podrzucił wam teledysk z ładnymi postaciami, ciekawym rytmem i głosem słyszanym gdzieś w ulubionym anime. Porozmawiajmy o grupie artystów Honeyworks, od czego zaczynali, co przez lata zrealizowali i co robią obecnie.
Czas trwania: 1 h
Plan jest taki: Powiemy sobie które postacie warto grać, jakie numerki warto podkręcać, a potem przechodzimy ściany których nie udało wam się przejść.
Czas trwania: 2 h
Odgadnij co to za anime lub manga na podstawie kadru, na którym znajduje się data.
Czas trwania: 1 h
Konkurs drużynowy, w którym osoba która nie umie rysować dostaje tytuł bajki do narysowania, druga osoba za pomocą twórczej interpretacji opowiada co też zostało narysowane, a na podstawie tego opisu trzecia osoba mówi jaki jej zdaniem jest to tytuł.
Czas trwania: 2 h
Pochwał pod adresem Arcane nie trzeba długo szukać. Dlatego zamiast nich powiemy sobie o wadach serii z uniwersum League of Legends.
Czas trwania: 2 h
Od tradycyjnych JRPG po wymagające „soulsborne’y”, porozmawiajmy o azjatyckich grach wideo, na które nie żal poświęcić dziesiątek godzin potrzebnych do ich ukończenia.
Czas trwania: 2 h
Od projektowania vocaloidu, przez komedię romatyczną, do dramatów w showbiznessie. Aka Akasaka to autor młody, ale ma na swoim koncie kilka ciekawych tytułów. Przyjrzyjmy się jego opowieściom.
Czas trwania: 2 h