WTF Azja

WTF Azja

 

Zapraszamy na kolejną edycję sali WTF Azja – MiszMasz Edition! Tym razem postawiliśmy na koktajl wybuchowy i podjęliśmy próbę zorganizowania atrakcji związanych z kulturą i popkultura Azji, ale nie tylko! Dla zagorzałych fanów naszych radosnych konkursów też coś się znajdzie :). Pojawi się też polski akcent.... Niech moc Tarako będzie z nami!

Na końcu strony czeka na Was niespodzianka ;)

 

PIĄTEK

17:00-18:00 WTF Azja Music Starter (Otai)

Uwielbiasz teledyski Kyary Pamyu Pamyu? Może ryją ci czachę? Albo na odwrót – jesteś na nie zupełnie odporny? Zapraszamy na pokaz najbardziej pokręconych azjatyckich teledysków w Sali WTF Azja.

 

18:00-19:00 Nowości j-filmowe 2017 (Otai)

Ponad połowa roku 2017 już za nami, a tym samym całkiem sporo nowych filmów obejrzenia! Jak w tej kwestii prezentuje się w tym roku Japonia? Czego możemy oczekiwać po drugiej połowie roku? Na panelu poznacie kilka ciekawych tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

 

19:00-20:00 Konkurs Cartoon Pop Culture (Bułka)

Konkurs, w którym konkurencje inspirowane są japońską popkulturą. Nie trzeba się znać na popkulturze, nie trzeba umieć śpiewać, tańczyć ani grać... Trzeba być sprytnym lub myśleć inaczej.

 

20:00-21:00  Piosenki oparte na faktach/o historii (Bułka)

 Że Azjaci potrafią pisać piosenki o wszystkim, nie jest dla nikogo tajemnicą. Znasz piosenki dotyczące prawdziwych wydarzeń? A może znasz, a nie masz o tym pojęcia? Przyjdź i się przekonaj. Przekrój przez Chiny, Japonię, Koreę – nie tylko pop.

 

21:00-22:00 Bungo stray dogs – wiedzówka (Kiba)

Znasz anime, jesteś na bieżąco z mangą, wiesz, z czym co się je i jaki Dazai ma numer buta?
Nawet jeśli nie do końca to przyjdź i zmierz się z innymi fanami literatów.

 

22:00-23:00 Śpiewający seiyuu Każdy seiyuu śpiewać może... (riwethiel)

trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, ważne, że jakoś wychodzi! Pokaz wybranych talentów wokalnych męskich przedstawicieli japońskiego światka seiyuu. Przedstawimy tych, którym dzięki zawodowi udało się zrobić karierę muzyczną, jak i tych, którzy byli już muzykami zanim zostali seiyuu. Przyjdź i posłuchaj męskich głosów, które uwielbiają japońscy fani, a także zapoznaj się z tymi, którzy niedawno rozwinęli skrzydła!

 

23:00-00:00 Japońska macarena? (Otai)

Pokaz japońskich teledysków, posiadających układy, które tańczy cała Japonia. Czy to gadający pies, czy to ciasteczko szczęścia? Nieważne. Ważne, że w pewien sposób te proste układy rwą do tańca społeczeństwo. A może wam uda się znaleźć coś, czego warto się w przyszłości nauczyć?

SOBOTA

00:00-02:00 Destruction Babies (projekcja filmu)

Taira na oczach brata zostaje pobity przez lokalnych chuliganów. Od tej pory atakuje każdego, który wejdzie mu w drogę. Jego ataki nagrywa tchórzliwy Yuya, który filmiki wrzuca do sieci wzbudzając coraz większą agresję u Tairy. Japonia 2016, polskie napisy.

 

09:00 – 10:00 Złote przeboje na shamisenie czyli aranżacje współczesnej muzyki na tradycyjne instrumenty (Paullsia)

Jeśli intryguje cię jak brzmi Michael Jackson na shakuhachi, historyczny śpiew Bad Apple czy elektryczny shamisen, zapraszam na panel na którym nie tylko posłuchasz naprawdę nietypowych aranżacji zachodniej muzyki ale i dowiesz się więcej na temat japońskich instrumentów tradycyjnych!

 

10:00-11:00 Kilka słów o japońskim fandomie BL (Paullsia)

Zastanawiałyście się kiedyś jak to jest z shipami w Japonii? Jak wygląda fanfik po japońsku, i czy różni się od takiego po polsku czy angielsku? Czy Japonki odbierają Boys Love inaczej niż dziewczęta ‘na zachodzie’? Jaki jest ichniejszy fandomowy slang? Na te pytania postaram się odpowiedzieć na panelu, więc zapraszam serdecznie wszystkie zaciekawione! Panel jest pogadanką na temat podobieństw i różnic między japońskim a polskim/zachodnim fandomem Boys Love. Główne zagadnienia dotyczą komercjalizacji hobby, różnic w kompozycji i podejściu do prac fanowskich oraz slangu i trendów wśród dziewcząt.

 

11:00-12:00 Randomowy przegląd j-dramowy (Otai)

Jeśli macie ochotę na jakiś japoński serial, a nie wiecie co wybrać – zapraszamy na panel! Może znajdziecie jakąś prawdziwą perełkę, lub odkryjecie coś, przy czym można się bardzo upodlić? Bez narzuconej konwencji postaramy się wam przybliżyć kilka interesujących tytułów.

 

12:00-13:00 Tajniki zielonej herbaty (Matcha Ya)

Zapraszamy do bogatego świata zielonej herbaty. O jej historii, właściwościach zdrowotnych i sposobach przyrządzania opowiedzą twórcy Matcha Ya, którzy herbatą zajmują się na co dzień. Przekonajcie się, że herbata to coś więcej niż napój - to sposób na (długie) życie!

 

13:00-14:00 Wiedzówka z Yowamushi Pedal (riwethiel)

Jeżeli jesteś fanem/fanką serii i uważasz, że nie ma ona przed Tobą tajemnic, a także jeżeli masz w sobie wystarczająco dużo energii i determinacji, by zmierzyć się z innymi w walce o najwyższe miejsce na podium - ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Pokaż prawdziwego ducha walki i wytęż swój umysł, by jako pierwszy zawodnik przekroczyć linię mety! Himeeeeeeeee!!! Konkurs indywidualny lub drużynowy (w zależności od ilości uczestników)

 

14:00-15:00 Bollywoodzkie filmy akcji 2017 (Burakku)

Panel o kinie akcji, przy którym cała kolekcja filmów Schwarzeneggera to miękkie kluchy. Dzięki tej godzinie nie przegapicie żadnych hitów z indyjskiej wytwórni adrenaliny! Dowiecie się również dlaczego podgrzewane chlebki naan smakują najlepiej, czy Shah Rukh Khana wypuścili z kontroli paszportowej, oraz dlaczego król Tamilu jest tylko jeden.

 

15:00-16:00 Ale nazw własnych się nie tłumaczy! (Kiba)

Odwieczne pytanie gnębiące i dzielące fandom: tłumaczyć, czy też nie?
Co o tym mówi teoria przekładu i jak podchodzą do tego wydawnictwa znajdujące się na polskim rynku?

 

16:00-17:00 (Bez)wiedzówka Randomowo-randomowa (exia, dwukwiatek)

Masz głowę pełną pomysłów? A może nie masz co ze sobą zrobić? Zapraszamy na randomowy konkurs z niewiedzy o wszystkim i o niczym! Mamy koty, paprykę i jodłujących Japończyków!

 

17:00-19:00 Anime 2017 (Chechu)

Co pojawiło się w 2017 roku w japońskiej telewizji pod względem animacji jak i co się pojawi na jesieni tego roku. Czy warto obejrzeć dane anime, a może lepiej nie tracić na niego naszego cennego czasu? Czy w tegoroczną jesień będzie co oglądać? Przyjdź i przekonaj się sam!

 

19-00-20:00 Gry i zabawy bez sensu! (exia, dwukwiatek)

Czy to krzywo wycięte pianki, czy liście sakury? Styropian, a może jednak śnieg? Wszystko zależy od twojej wyobraźni! Stań do walki z własną godnością! Weź udział w sprawnościowych zawodach bez sensu i przekonaj siebie, że jesteś bogiem!

 

20:00-21:00 Konkurs Keep Smile! (Bułka)

Konkursy ruchowe, w których nie trzeba wykazać się sprawnością fizyczną, a dystansem do siebie i... Inwencją twórczą. Nieśmiertelne i uwielbiane przez wszystkich kalambury – a czy Ty już wiesz, jak pokazać konwent?

 

21:00-22:00 Filmy o zabarwieniu historycznym (Bułka)

Edycja – nie wiem już która. Azjatyckie filmy o zabarwieniu historycznym, dotyczące prawdziwych wydarzeń, historii czy dziejące się w realiach historycznych... Jak przedstawiają historię Japończycy, jak Chińczycy, a jak Koreańczycy? A które aspekty z kolei inspirują Amerykanów? Przyjdź, pogadaj, pooglądaj trailery – a może i dowiedz się czegoś nowego? Czy wiesz, która nacja umiera z patosem? Czy wiesz, czego nie można zapomnieć Japończykom? Dobra szansa, by o to zapytać!

 

22:00-23:00 Gry w Idolisze i inne bisze! (dwukwiatek)

Po sukcesie androidowych gier takich jak Idolish7, Yume100, Ensemble Stars, czy Touken Ranbu na japońskim rynku nastąpiła eksplozja podobnych gier, że aż pamięci telefonów nie nadążają. Jednak, czy wszystkie te świeżynki warte są cennych megabajtów? Zapraszam na przegląd gier z 2017 roku, gdzie odpowiemy sobie na to pytanie, a także pośmiejemy się z oryginalnych pomysłów i odgrzewanych kotletów.

 

23:00-01:00 WTF Azja vs WTF Polska (Otai)

Dotychczas na naszych pokazach przyszło wam się zmierzyć z absurdami japońskimi. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić co bardziej rujnuje wasze umysły – Azja czy może nasz rodzimy kraj? Zapraszamy na szalony pokaz!

NIEDZIELA

01:00-03:00 Pink and Gray (projekcja filmu)

Młody popularny aktor ginie. Jego mniej popularny kolega po fachu nagle znajduje się w centrum uwagi mediów ze względu na ich bliską przyjaźń. Pojawia się pytanie: czy to było samobójstwo, czy ktoś jednak pomógł mu umrzeć... Film na podstawie light novel napisanej przez członka grupy j-popowej NEWS. Na jej podstawie powstała również manga o tym samym tytule. Polskie napisy, Japonia 2016.

 

09:00-10:00 K-pop BOOM pokaz! (exia, dwukwiatek)

Michael Bay Syndrome - czy k-popy nadal wybuchajo? Przekonaj się razem z nami! Zapraszamy na przegląd teledysków z ostatnich kilku miesięcy!

 

10:00-12:00 Library Wars (projekcja filmu)

Pierwszy film live action z cyklu. Ekranizacja popularnej serii light novel/mangi/anime. Japonia 2013, polskie napisy.