Konwencja

Na Ryukaido nadchodzi czas egzaminów, tłumy uczniów przybywają by spróbować swoich sił w egzaminach wstępnych i dostać się na wymarzone uczelnie. Każdy jest zdeterminowany by uzyskać jak najlepszy wynik, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie :)

Nad całą procedurą czuwać będzie grono pedagogiczne, których przedstawicieli będzie można znaleźć w Pokoju Nauczycielskim. Nauczyciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania i pomogą poprawić wyniki.

Sprawdźcie jakie jeszcze atrakcje przygotowało dla Was nasze kochane Grono Pedagogiczne ;)

 

LISTA UCZELNI I PROGI PUNKTOWE

Każda z uczelni przeprowadza swój własny egzamin wstępny – jednak nie ma się czego bać, od starszych roczników wiemy, że każdy zdaje ;)

 

1. Akademia Medyczna Tatsuda (竜田) – próg 70 punktów

Specjalnością uczelni są nauki medyczne, jednak z powodzeniem można również kształcić się tutaj w zakresie nauk przyrodniczych. Legenda miejska głosi, że uczelnia posiada ukryty w górach wyspy Ryukaido zamiejscowy wydział medycyny weterynaryjnej. Opiekunem szkoły jest perfekcyjna Haru, pasjonatka medycyny oraz farmacji.

 

2. Wyższa Szkoła Wojskowa Wyspy Ryukaido – Ryudo (竜童) – próg 60 punktów

Posiadasz ponadprzeciętną sprawność fizyczną? Do tego marzysz o staniu się bohaterem? To miejsce dla Ciebie! Placówka oferuje również możliwość kształcenia na ogólnym wydziale sportowym. Szkołą zajmuje się Natsu, miłośnik militariów, akrobacji i wychowania fizycznego (choć prawda jest taka, że przez większość czasu wyleguje się w słońcu na terenie kampusu).

3. Politechnika Uryu (雨竜) - próg 70 punktów

Inżynieria, automatyka, robotyka, IT, AI, matematyka...jeszcze więcej matematyki. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że będzie ciężko. To prawda, ale czy to ważne? Czego nie robi się by zbudować własnego mecha.
Opiekunem szkoły jest Aki, fascynatka nowych technologii, techniki i informatyki. Jej szalone projekty przyprawiają o zawrót głowy nawet najbardziej postępowych wykładowców.

 

4. Uniwersytet Hiryu (飛竜) - próg 60 punktów

Prawdziwy raj dla humanistów i osób uzdolnionych artystycznie. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie, umożliwia to szeroka oferta edukacyjna. Patronką szkoły jest urocza Fuyu, miłośniczka literatury, historii i kaligrafii. Kiedy nie spędza akurat czasu z innymi smokami, w długie zimowe wieczory lubi posiedzieć pod kocykiem z dobrą książką i herbatką.


Sposoby zdobywania punktów:

 • Udział w głównej atrakcji konwencyjnej:
  *Konwentowa Matura (Konwentowa Komisja Egzaminacyjna) - do zdobycia 60 punktów
  Serdecznie zapraszamy naszych drogich uczniów na jedyny w swoim rodzaju egzamin. To prosty i szybki sposób na zdobycie masy punktów, które umożliwią Wam dostanie się do wybranej szkoły. Nie musisz bać się, że nie dasz rady, bo egzamin główny to test jednokrotnego wyboru plus pytania prawda/fałsz - w dodatku bez ujemnych punktów, czyli to co uczniowie kochają najbardziej. Warto mieć przy sobie długopis oraz „podkładkę”, ale nikogo nie będziemy wyrzucać za pisanie na kolanie :D

  *Matura to podstawowy sposób zebrania punktów, można powiedzieć, że wręcz obowiązkowy. Nie musisz się jednak martwić, jeśli pójdzie Ci słabo lub z jakiś przyczyn nie pojawisz się na egzaminie. Jak to mówią: „bez spiny, są drugie terminy”. W takiej sytuacji udaj się do Pokoju Nauczycielskiego i spróbuj nakłonić Nauczyciela na poprawkę lub poproś o dodatkowe zadania :)

 • Punkty przyznawane za „Specjalne osiągnięcia ucznia” (czyli za zajęcie miejsc od I-III w standardowych konkursach przeprowadzanych w salach panelowo-konkursowych, salach tematycznych itd.) Przykładowo: wygranie turnieju US daje dodatkowe punkty.
  (I miejsce: 15 punktów, II miejsce 10 punktów, III miejsce: 5 punktów)

 • Punkty zdobyte za wykonanie tzw. "Zadań dla chętnych" (jedna osoba może zdobyć maksymalnie 20 punktów)
  Wpadnijcie do Pokoju Nauczycielskiego, aby dowiedzieć się jak poprawić swój wynik.

 • Otrzymacie dodatkowe 10 punktów za schludny mundurek szkolny, jeśli zgłosicie się w nim do Pokoju Nauczycielskiego. (Smoki nie mogły wytrzymać i już wskoczyły w swoje dawne mundurki, aby pomóc Wam wczuć się w klimat).

Wybierz dla siebie najlepszą ścieżkę zdobywania punktów!

 

Informacje techniczne w skrócie:

 1. Przy wejściu na konwent razem z informatorem otrzymasz specjalny dokument umożliwiający kolekcjonowanie punktów: „Dzienniczek ucznia”.
 2. Za zajęcie premiowanych miejsc w konkursach otrzymasz dyplomy, z którymi należy zgłosić się do Pokoju Nauczycielskiego. Dzięki nim, zdobędziesz dodatkowe punkty do swojego dzienniczka.
 3. Poszło Ci kiepsko na maturze? Nie jesteś w stanie zdobyć więcej punktów? Nie martw się, zgłoś się do Pokoju Nauczycielskiego i walcz o lepszy wynik!
 4. Po zakwalifikowaniu się do wybranej szkoły, każdy otrzyma pamiątkowe Potwierdzenie przyjęcia :)

I pamiętaj! Schludny mundurek będzie dodatkowym atutem! (W kwestii mundurków macie pełną dowolność, możecie popisać się własną inwencją :)

 

Pewnego razu w szkole:

Haru: Gdzie ja położyłam moje menzurki…o są! Świetnie! Aki? Aki?! Co ty wyprawiasz? Nie możesz tego zmieszać razem!

Aki: Nic się nie martw, wiem co robię. O O… *jebut*

Fuyu: *westchenie zza książki*

Natsu: ZzzzzZzzzzZ…..