Art & Cosplay

Art & Cosplay

 

PIĄTEK

17:00-19:00 Losuj-Rysuj (Chie)

Wylosuj trzy słowa klucze z puli, którą stworzysz wraz z innymi uczestnikami, a potem spróbuj zawrzeć je wszystkie na jednym rysunku - kreatywność przede wszystkim!

 

19:00-21:00 Toksyczne społeczeństwo cosplayowe – Prawda czy mit? (Otto)

Na takie stwierdzenia wielokrotnie natrafiamy w Internecie „rzucam cosplay bo społeczeństwo jest toxic” „to już nie to co kiedyś”.  Ale czy to rzeczywiście tak wygląda? Gdzie leży problem i czy da się go rozwiązać? Przekonaj się!

 

21:00-23:00 Gijinkowy konkurs rysunkowy (Chie)

Gijinka, czyli jak zamienić dowolną rzecz lub zwierzę w człowieka! Chcielibyście rywalizować o to, czyj odtwarzacz magnetofonowy-kun lub jaszczurka-chan wyglądaliby najlepiej? Puśćcie więc wodze fantazji w najbardziej randomowym konkursie gijinkowym, na jakim kiedykolwiek byliście!

 

23:00-01:00 OC i... Crackshipping (Chie)

Zapewne wielu z was ma swoje własne, wyjątkowe OCki. Rysujecie im refki, piszecie o nich opowiadania, snujecie ich backstory... no i, rzecz jasna, shippujecie je z innymi postaciami! Ale co by było, gdyby cały headcanon poszedł na chwilę w niepamięć i spróbowalibyście połączyć swoją postać z OC kogoś innego? Jeśli perspektywa wydaje się kusząca (albo przynajmniej odrobinę zabawna) i nie boicie się rysować waszych postaci w parze z cudzymi - zapraszam na OCkową randkę w ciemno!

SOBOTA

01:00-03:00 Kawaii Gołąb-chan, czyli Krakowsko-Mangowy konkurs rysunkowy (GreyCat, Haku Deer)

Kto stworzy najwspanialszego mangowego gołębia? Może to będziesz Ty? Spróbuj!

 

10:00-12:00 Warsztaty robienia Kanzashi (Natsu, Szarlotka)

Kanzashi, czyli tradycyjna japońska ozdoba do włosów noszona przez kobiety do kimona.

 

12:00-13:00 Zakimonowani (Natsu, Szarlotka)

Lubisz japońskie stroje? Chciałbyś mieć ładne zdjęcie w yukacie? My mamy stroje, Ty weź uśmiech i weź udział w naszym plenerze fotograficznym.

 

13:00-14:00 Makijaż cosplayowy dla poczatkujących (Cloudy)

Chcesz oczarować wszystkie damy jako przystojny bishounen? A może zostać królową wszystkich sesji fotograficznych? Szybki poradnik co robić, a co nie dla ludzi zaczynających z makijażem!

 

14:00-15:00 Elektronika cosplayowa dla każdego – pokaz + kurs dla początkujących (Nona)

Chcesz zrobić kulę wypełnioną świetlistą magią, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Twój wymarzony cosplay wyglądałby najlepiej, gdyby był podświetlony sznurem lampek, ale nie wiesz gdzie takie znaleźć? Na tym panelu dowiesz się wszystkiego co będzie Ci potrzebne do dodania elektroniki do swoich strojów, nawet jeśli nie masz lutownicy, a lekcje fizyki zostawiły po sobie tylko pustkę.

 

15:00-16:00 Cosplayer w świecie social media (Shappi)

Cosplay to barwne hobby, które szkoda chować do szuflady po odbytym konwencie! Zapraszam na panel, w którym objaśnię mechanizmy social media i doradzę jak najefektywniej zaprezentować swoją pracę w Internecie jako cosplayer.

 

16:00-17:00 Blaski i cienie pracy na zlecenie (Crafts of Two)

Co daje wykonywanie zleceń i na co trzeba uważać gdy decydujemy się na ten rodzaj cosplayowej aktywności.

 

17:00-20:00 Wielkie Rysowanie - edycja wakacyjna (Chie)

Już druga - po niezwykle udanej świątecznej - konwentowa edycja internetowej zabawy polegającej na wymianie prac. Przyjdź, narysuj coś wylosowanej osobie, oczekuj w zamian tego samego!

 

20:00-22:00 Wolne Rysowanie

 

22:00-23:00 Warsztaty rysowania chibi (Chie)

Jeśli kiedykolwiek chciałeś narysować swoją ulubioną postać w dużo słodszej wersji, a nie wiesz, jak się za to zabrać - zapraszam na ten panel!

 

23:00-00:00 Jak poprawnie w anatomię (Hekkun)

NIEDZIELA

00:00-03:00 A co to za chińskie bajki, czyli nocne rysowanie z GreyCat

O-MÓJ-JEŻU! To już trzecia edycja Ryuconu, tym samym - kolejny raz zapraszam was na wspólne wyżywanie się na kartkach w środku nocy! Dużo rysowania, zabawy, puszczania głupich filmików w tle oraz bycia ledwo żywym!

 

08:00-10:00 Gotta fuse 'em all! (Chie)

Wylosuj dwa Pokemony i... niech zadziała Twoja wyobraźnia! Połącz je w jednego na rysunku i zdobądź miejsce na podium najciekawszych fuzji kieszonkowych stworków!

 

10:00-12:00 Fandom Art Challenge (Chie)

Wyobrażałeś sobie kiedyś, jak wyglądałby Gandalf w klubie go-go sączący drinki razem z Elsą? Albo co by się stało, gdyby ktoś zmusił Tracer do randkowania z Illidanem? Jeśli nie - nic straconego, ten challenge jest ku temu idealną okazją! Ostrzeżenie dla fandomowych purystów - poziom absurdu może sięgnąć zenitu!