Anime24

PIĄTEK

18:00 – 20:00 Ekspres historia: Przystanek Japonia (Matsu)

Historia Japonii jest bogata i ciekawa. Niestety większość z nas kojarzy okres Sengoku lub historię XX-wiecznego Cesarstwa Japonii. Na powyższej atrakcji postaramy się prześledzić losy Japonii od jej powstania do dnia dzisiejszego, z uwzględnieniem mało wyeksponowanych, ale fascynujących wydarzeń i zbiegów okoliczności.

 

20:00 – 22:00 Panel o Boku no Hero Academia (Duo)

Zapraszam was do świata pełnego przygód! Świata, gdzie dobro ciągle walczy ze złem. Po czyjej stronie się opowiesz? Mile widziana znajomość mangi. Zapraszam do dyskusji!

 

22:00 – 23:00 Panel o MMORPG (Megane)

Grasz lub grałeś w mmorpg? Nie wyobrażasz sobie świata gier bez tego gatunku? Dobrze trafiłeś! Luźny panel zarówno dla początkujących graczy, jak i dla tych bardziej zapalonych. Pogadajmy o tym co nas kręci! Zapraszam :)

 

23:00 – 00:00 League of Legends – jak carrować w sezonie siódmym (Megane)

Tej gry nie trzeba nikomu przedstawiać. Panel dyskusyjny, na którym spróbujemy odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących gier rankingowych i nie tylko! Jak wyjść z brązu/silvera/golda? Co jest w mecie? Co zrobić, by wygrać? Jak pokierować swoją drużyną? Przyjdź i bądź bogatszy o cenne wskazówki. Zapraszam :)

SOBOTA

00:00 – 02:00 Panel dyskusyjny o Katekyo Hitman Reborn (Ayamari)

Bycie kandydatem na szefa największej włoskiej mafii jest tym, co dość skutecznie może utrudnić ci życie. Chociaż, jeśli by się nad tym zastanowić, to chyba jednak gorsze jest posiadanie prywatnego korepetytora-zabójcy... Latające pociski, biegacze w bieliźnie i młodzi piromani, czyli kilka(dziesiąt tysięcy) słów o serii Hatekyo Hitman Reborn.

 

02:00 – 03:00 Panel o Drifters (Ayamari)

Jesteś wspaniałym wojownikiem. Rzucasz się do przodu by rozgromić przeciwników. Jeśli czeka Cię śmierć, to przyjmujesz ją z honorem. Tylko co zrobić, gdy świat ma wobec Ciebie inne plany?

 

03:00 – 05:00 Ciekawy Tytuł (Duo)

Panel dyskusyjny, na którym każdy może się pochwalić swoimi osiągnięciami. Znasz fajne i ciekawe tytuły, które nie są tak popularne jak powinny być? Uważasz, że jakaś manga i anime nie ma odpowiedniej popularności? Podziel się z nami swoimi uwagami. Zapraszam na dyskusję!

 

05:00 – 06:00 Japońskie Urban Legends (Resha)

Zapewne słyszeliście historię upiornej dziewczynki wychodzącej ze studni, Sadako. Jednak, czy wiecie co straszy w japońskich toaletach, lub kto chowa się pod dziecięcymi łóżkami? O tym właśnie powiedzą wam miejskie legendy.

 

06:00 – 07:00 Panel o Kuroshitsuji (Resha)

Kilka słów o diabelskim kamerdynerze i młodym arystokracie, w świecie nawiązań historycznych i popkulturowych.

 

07:00 – 08:00 Gry i zabawy Japońskie (Resha)

Jan ken pon, Karuta, Go, Hanafuda – to tylko część popularnych japońskich gier. Opowiem wam o tym skąd się wzięły, jakie są zasady, a nawet sami będziecie mogli spróbować w nie zagrać.

 

08:00 – 09:00 Panel dyskusyjny o Little Witch Academia (Ayamari)

Magia powoli odchodzi w zapomnienie, ale wciąż jest przynajmniej jedna osoba, która za jej pomocą pragnie rozweselić wszystkich ludzi.

 

09:00 – 11:00 Wiedzówka z Boku no Hero Academia (Ayamari)

Jesteś spostrzegawczy, masz dobrą pamięć do imion, doskonale znasz serię? Sprawdź, czy aby na pewno.

 

11:00 – 12:00 Stare anime z Polonii 1 (Uwo)

Polonia 1 to stacja-legenda i najprawdopodobniej pierwszy kontakt z anime dla wielu osób, w tym dla mnie. Zapraszam na sentymentalną podróż po tych tytułach, które tak w dzieciństwie uwielbialiśmy.

 

12:00 – 14:00 Najgorsze adaptacje komiksów DC i Marvel’a (Uwo)

Przed Marvel Cinematic Universe, filmy o superbohaterach nie były tak rozpoznawalne i dochodowe, a twórcy dopiero się uczyli jak przenieść daną postać z kart komiksu na srebrny ekran. Na panelu opowiem o tych najgorszych próbach.

 

14:00 – 16:00 Panel dyskusyjny o Yuri on Ice (Ayamari, Uwo)

O fenomenie łyżwiarstwa figurowego w animacji, czyli kilka słów o serii, w której prawie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

16:00 – 18:00 Panel o Shokugeki no Souma (Duo)

Zapraszam was na najbardziej niewiarygodne walki w histori mangi i anime. Walczyć nie będziemy na shurikeny i bankaie tylko na... ryż, kraby i inne makrele. Zapraszam do dyskusji!

 

18:00 – 20:00 O początkach państwa japońskiego (Matsu)

Każde państwo miało swój początek – Japonia również. Kontakty z Chinami i Koreą, wojny domowe i dziwacznych władców, a w tle boską ingerencję. Takie ten kraj miał początki. Po więcej informacji zapraszam na panel.

 

20:00 – 22:00 Wiedzówka z historycznych (i quasi-historycznych) anime, mang i gier (Matsu)

Historia i dywagacje na jej temat w stylu „co by było gdyby” są częstym motywem w anime, mangach, czy grach. Jeśli czujecie się mocni i wiecie, że jesteście ekspertami w takich dziełach, zapraszam do rywalizacji. Zobaczmy kto z was zostanie mistrzem :)

 

22:00 – 00:00 Popularne anime które są do D*PY (Uwo)

Zapraszam na panel dyskusyjny na temat popularnych serii, które tak na prawdę nic sobą nie reprezentują. Niektóre tytuły są po prostu słabe i zyskują popularność z niewiadomego powodu.

NIEDZIELA

00:00 – 06:00 Noc One Piece (Duo)

Zapraszam na najbardziej zwariowany panel waszego życia. W ciągu 6 godzin spróbujemy prześledzić ostatnie 20 lat twórczości Eichiro Ody. Od wioski Fusha po wody Nowego Świata. Od Arlong Park po Whole Cake Island. Zapraszam na przygodę! Dla wytrwałych piratów zapewniony jest poczęstunek i coś do picia.

 

06:00 – 07:00 Popularność to nie wszystko (Resha)

W fandomie przyjęło się stwierdzenie, że „popularne anime, to dobre anime”. Jednak istnieje wiele świetnych animacji, które do mainstreamowych nie należą. I o nich właśnie jest ten panel.

 

07:00 – 08:00 Panel o Voltronie (Resha)

I say Vol-! You say...? - czyli panel dla miłośników serii Voltron: Legendary Defender.

 

08:00 – 09:00 Mukashi banashi – kilka słów o japońskich baśniach (Resha)

Chyba każdy z nas zna historie Małej Syrenki, Jasia i Małgosi czy Kopciuszka. Lecz czy wiecie jakie baśnie rodzice czytają dzieciom w Japonii?

 

09:00 – 10:00 Panel dyskusyjny o Psycho-Pass (Ayamari)

Jak czułbyś się w świecie, w którym wszystkie ważne decyzje są podejmowane za Ciebie? Nie musisz wybierać sobie szkoły, pracy, System wie najlepiej, co jest ci przeznaczone. System nigdy się nie myli. Życie w takiej Utopii musi być piękne, prawda? A co jeśli jednak nie?

 

10:00 – 12:00 Fandom Nienawiści (Duo)

Panel dyskusyjny, na którym spróbujemy zrozumieć i odpowiedzieć na wiele problemów obecnego fandomu. Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego się tak nienawidzimy i skąd to się wszystko bierze?  Zapraszam do dyskusji!

 

12:00 – 14:00 Japońskie wojny domowe (Matsu)

Istnieją narody na świecie, dla których bardzo często polem bitwy staje się własne terytorium. Japończycy należą do tego niechlubnego grona i nieraz wszczynali walki między sobą. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego naród znad morza Seto tak często rywalizował sam ze sobą :)